jQuery(document).ready(function($){ //
});

अर्जेन्टिना फिफा विश्वकप २०२२ को च्याम्पियन बनेको छ । अर्जेन्टिनाले फाइनलमा फ्रान्सलाई पेनाल्टीमा ४-२ ले हराएर आफ्नो इतिहासमा तेस्रो पटक विश्व उपाधि जित्यो, १९८६ मा मेक्सिकोमा म्याराडोना प्रेरित दौडपछिको पहिलो। खेलको २३ औं मिनेटमा एन्जेल डि मारियालाई ओस्मान डेम्बेलेले बक्सभित्र फाउल गरेपछि अर्जेन्टिनालाई पेनाल्टी दिइएको थियो । लियोनल मेस्सीले पेनाल्टी लिन अगाडि बढे र शान्तपूर्वक यसलाई परिणत गरी आफ्नो राष्ट्रलाई अग्रता दिलाए। ३६ औं मिनेटमा अर्जेन्टिनाका डि मारियाले गोल गर्दै अग्रता दोब्बर बनाएका थिए । एलेक्सिक म्याक एलिस्टर दाहिने हातमा नि: शुल्क थिए जो डि मारियालाई बल क्रस गर्न सतर्क थिए जसले ह्युगो लोरिसलाई सजिलै पार गरे। पहिलो हाफ २–० ले सकिएको थियो । दोस्रो हाफमा फ्रान्सले गोल गर्दै बराबरीमा फर्किएपछि उथलपुथल सुरु भयो । केलियन एमबाप्पे, जसरी उनी टूर्नामेंटभर चम्केका थिए, उनी सबैभन्दा अगाडि थिए। ओटामेन्डीले कोलो मुआनीलाई बक्समा फाउल गरेपछि एमबाप्पेले ८० औं मिनेटमा पेनाल्टीलाई गोलमा परिणत गरेका थिए । र एक मिनेट पछि, PSG सनसनीखेज अतिरिक्त समय बलियो बनाउन Emiliano मार्टिनेज मा एक भली पछि racked। थपिएको तीस मिनेटमा पनि नाटक रोकिएन। १०८औं मिनेटमा अर्जेन्टिनाका तावीजले बललाई गोललाइनभन्दा बाहिर राखेर टोलीलाई अग्रता दिलाएका थिए । तर त्यसको तीन मिनेट बाँकी रहँदा गोन्जालो मोन्टिएलको ह्यान्डबलले बक्सभित्रै गोल गरेपछि फ्रान्सलाई अर्को पेनाल्टी दिइएको थियो । एम्बाप्पेले फेरि पेनाल्टीमा परिणत गर्दै विश्वकपको फाइनलमा ह्याट्रिक गरेका थिए । त्यस पछि जरिवाना पर्खियो। र, शुटआउटमा, अर्जेन्टिनाले आफ्नो स्नायु समात्यो। किङ्स्ले कोमानको पेनाल्टीलाई एमिलियानो मार्टिनेजले बचाएका थिए भने ओरेलियन चौआमेनीले पेनाल्टीलाई चौडामा तानेर फ्रान्सको पीडा थपियो । एमबाप्पे र कोलो मुआनीले आफ्नो स्पट किकलाई द्रुत रूपमा परिवर्तन गरे। अर्जेन्टिनाका लागि लियोनल मेस्सी, लिआन्ड्रो परेडेस, पाउलो डिबाला र गोन्जालो मोन्टिएलले पेनाल्टीमा गोल गर्दै आफ्नो देशलाई विश्वकपको उपाधि दिलाएका थिए । फ्रान्सका केलियन एम्बाप्पे आठ गोलसहित सर्वाधिक गोलकर्ता बनेका छन् । अर्जेन्टिनाका कप्तान लियोनल मेस्सीले सात गोल गरे र प्रतियोगिताको प्लेयर अफ द टुर्नामेन्ट घोषित भए।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय