jQuery(document).ready(function($){ //
});

क्रिसमस येशू ख्रीष्टको जन्मको सम्झनामा वार्षिक बिदा हो, जुन मुख्यतया डिसेम्बर २५ मा संसारभरका अरबौं मानिसहरूबीच धार्मिक र सांस्कृतिक उत्सवको रूपमा मनाइन्छ।

पश्चिमी संसारमा क्रिसमस परम्परागत रूपमा उपहार आदानप्रदान गर्ने, घरहरूमा क्रिसमस ट्रीहरू सजाउने, क्यारोल हरू गाउने समय हो। धेरै मानिसहरू क्रिसमस-थीम गतिविधिहरू र घटनाहरूमा भाग लिएर पनि छुट्टी मनाउँछन्, जस्तै क्रिसमस रूखमा प्रकाश बाल्ने र म्याराथन आदि । आज, क्रिसमस संसारभरि धेरै फरक तरिकामा मनाइन्छ, प्रत्येक संस्कृति र देशको आफ्नै अद्वितीय परम्परा र रीतिरिवाजहरू छन्।

कमल गाउपालिक इसाई समाज द्वारा आज आयोजित १० किलोमिटर ख्रिस्त्मस म्याराथन सम्पन्न । म्याराथन क्याम्पा बजार देखि पाडाजुंगी सम्म भएको थियो ।

टिम मेनेजेर : विकास रनापहेली बाट महिला तर्फा बिजेता, सपना राई र उपबिजेता, रुपा राई भने पुरस तर्फा किरण लिम्बु बिजेता भने उपबिजेता ओसन राई भएका छन्। ट्रफी , मेडल , सर्टिफिकेट एबम नगद रासी को पुरस्कार द्वारा बिजेता टोलि लाई सम्मान गरिएको थियो। जम्मा १५० भन्दा धेरै खेलाडीले प्रतिस्पर्धमा भाग लिएका थिए ।

कार्यक्रम एकदमै सभ्य एबम भब्य किसिमले समापन भएको जानकारी टिम मेनेजेर : विकास रनापहेलीले दमक अनलाइन सम्बाददाता लाई जानकारी दिनुभयो ।

खेलमा केहि तस्बिरहरु :

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय