jQuery(document).ready(function($){ //
});

आजको मिति दोब्बर दुर्लभ छ किनकि यो केवल एक प्यालिन्ड्रोम होइन तर एम्बिग्राम पनि हो। दुर्लभ मिति मंगलबार पर्दछ, मानिसहरूले यसलाई ‘दुई’ भनेर बोलाउन प्रेरित गर्छन्। 22 फेब्रुअरी 2022 लाई संख्यात्मक रूपमा 22/02/2022 को रूपमा लेखिएको छ र यसैले, एक प्यालिन्ड्रोम हो किनकि यसलाई अगाडि र पछाडि उही तरिकाले पढ्न सकिन्छ। यो एक एम्बिग्राम पनि हो किनभने यो उस्तै उल्टो छ!

यदि हामीले आजको मिति, 22022022 बाट स्ल्याश अंकहरू छोड्यौं भने, हामीले यो देख्नेछौं कि यसमा दुई अंक मात्र छन्- 0 र 2। पालिन्ड्रोम र एम्बिग्रामले ब्रिटिश मिति ढाँचा (dd-mm-yyyy) का लागि काम गर्दछ तर अमेरिकी मितिको लागि होइन। ढाँचा (mm-dd-yyyy) २२ फेब्रुअरी २०२२ को लागि।

eHatiya

समयको एक प्रमुख वेबसाइटका अनुसार, पोर्टल्यान्ड विश्वविद्यालयका विद्युतीय ईन्जिनियरिङ्का प्रोफेसर अजिज एस इनानले गणना गरे कि mm-dd-yyyy ढाँचामा, palindrome दिनहरू प्रत्येक सहस्राब्दीको पहिलो केही शताब्दीहरूमा मात्र हुने गर्दछ।

डा. इनानलाई एक प्रमुख वेबसाइटले उद्धृत गरेको थियो, “mm-dd-yyyy ढाँचामा, हालको सहस्राब्दी (जनवरी 1, 2001 देखि 31 डिसेम्बर, 3000) मा 36 पालिन्ड्रोम दिनहरू मध्ये पहिलो अक्टोबर 2, 2001 (10) थियो। -02-2001) र अन्तिम यस्तो दिन सेप्टेम्बर 22, 2290 (09-22-2290) हुनेछ।”

mm-dd-yyyy ढाँचामा 21 औं शताब्दीमा 12 प्यालिन्ड्रोम दिनहरू छन् जुन पहिलो अक्टोबर 2, 2001 (10-02-2001) मा हुनेछ जबकि अन्तिम एक सेप्टेम्बर 2, 2090 (09-02-2090) मा हुनेछ। )। dd-mm-yyyy ढाँचालाई ध्यानमा राख्दै, हालको शताब्दीमा 29 प्यालिन्ड्रोम दिनहरू छन्। पहिलो 10 फेब्रुअरी 2001 (10-02-2001) मा थियो जबकि अन्तिम एक छलांग दिन मा खस्नेछ! २९ फेब्रुअरी २०९२ (२९-०२-२०९२) २१ औं शताब्दीको अन्तिम पालिन्ड्रोमिक दिन हुनेछ।

प्रतिक्रिया

सम्बन्धित खवर

ताजा समाचार

लोकप्रिय

 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • PADANGTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO
 • LOMBOKTOTO